I Kujawsko-Pomorskie Targi Książki Regionalnej odbędą się w październiku

23 i 24 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Osielsku mają odbyć I Kujawsko-Pomorskie Targi Książki Regionalnej. W czwartek (5 sierpnia) podpisana została umowa o współpracy pomiędzy GOK-iem i Fundacją Historyczną im. Mariana Rejewskiego.

Umowę parafowali dyrektor GOK Marek Manuszewski i prezes Fundacji Krzysztof Drozdowski.

Stawiamy sobie za cel promocję czytelnictwa. Z tego powodu realizujemy nasz pomysł organizacji targów. Zaprosiliśmy do udziału wiele wydawnictw, jak i indywidualnych autorów książek, którzy swoje stanowiska mogą wystawić całkowicie za darmo – mówi Krzysztof Drozdowski.

Targi odbędą się 23 i 24 października. W ich trakcie oprócz wielu wydawnictw z całego kraju swoje stanowiska będą mieli również autorzy publikacji związanych z regionem Kujaw i Pomorza.

Wielokrotnie uczestniczyłem jako autor książek w targach książki w różnych miastach w kraju. Zdecydowanie brakowało mi takiego wydarzenia w naszym regionie. Stąd moim wielkim marzeniem było doprowadzić do jego organizacji, co też podpisując umowę o współpracy zaczynamy realizować. Mam nadzieję, że sytuacją jaką mamy nie pokrzyżuje naszych planów – dodaje prezes Fundacji.

Cieszę się, ze możemy współuczestniczyć w powołaniu do życia regionalnych targów książki. Jest to rzecz, której u nas brakowało. Teraz wypełniamy tę lukę – powiedział dyrektor GOK Marek Manuszewski.

Wiceprezes Fundacji Adam Bukolt dodaje, że zamierzeniem jest by targi wpisały się na stałe do kalendarza targowego w Polsce. W trakcie targów odbywać się będą również prelekcje o tematyce historycznej i podróżniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *